| Samir123 a întrebat:

Salut.
Mi s-a bulit cutia la un opel vivaro 1.9 de 101cp in 6 trepte.
Am gasit alta la dezmembrari tot de pe un vivaro dar numai ca asta de pe masina mea are senzor de kilometraj pe cutie si cea care am gasit-o nu are senzor, dar nici loc unde sa il pun pe asta vechi. E vreo problema daca o pun fara senzor?

Plss ajutor dau funda!

Răspuns Câştigător
| baru a răspuns:

Daca nu ai senzor pentru chilometraj, nu va functiona chilometrajul. In rest cutia de viteze poate sa fie buna. Chilometrajul se poate lega si la impulsurile de la alternator si la aprinderea electronica.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Intreabă la service-ul unde vrei să faci instalarea. Lasă-l pe meșter să-și facă treaba