| RADON a întrebat:

Salut, o intrebare doar de curiozitate, am o masina dar nu e pe numele meu in talon si in carte, intrebarea este daca vreau sa vand masina, ce trebuie sa ii mai dau actualului cumparator in afara de carte / talon si asigurare? multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ii vei da cartea de identitate a masinii si certificatul de inmatriculare si il vei pune in legatura cu proprietarul din acte a masinii, facilitandu-i incheierea contractului de vanzare-cumparare cu acesta.

| RADON explică (pentru Ioandelasal):

Daca chiar e sa vand masina trebuie sa faca contract cu omul din actele masinii, inteleg acum, multumesc de raspuns!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai in ce calitate vinzi tu masina daca nu esti proprietarul ei?

| RADON explică (pentru suntserios):

Vreau sa imi iau altceva. am intrebat sa stiu daca se poate sau nu