| Marius966 a întrebat:

Salutare, ca să fac o asigurare RCA pe un alt nume trebuie neapărat sa ma duc la politie sa transcriu mașina pe numele acelei persoane? Masina e pe numele meu în talon și vreau sa fac pe numele mamei, se poate face asa online? Din câte am văzut pe internet pot dar nu știu cat e de legal sau trebuie sa ma duc s-o înmatriculez pe numele ei?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este neaparat nevoie sa fie inmatriculata pe numele mamei, este destul sa o inscrii si pe ea pe certificatul de inmatriculare.

| goguPatent a răspuns:

RCA se face pe numele proprietarului. Altfel e că și cum nu ai avea