| anonim_4396 a întrebat:

Am o masina avariata, vreau sa o vand la dezmembrari. İntrebarea este, eu sunt vinovatul in accident si nu o sa primesc asigurare, mai trebuie sa tin masina ca sa vina aia sa se uite la ea? Sau pot sa o vand cand vreau? Am facut amiabila

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu se mai fac reconstituiri acum, dacă există declarațiile voastre și amiabilă sau constatare de la poliție, evaluarea se face doar cu mașina nevinovatului.
Înainte se făcea o reconstituire, cu mașinile parcate în poziția coliziunii. Acum s-a simplificat.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Deci accidentul ala din parcare a fost atat de grav, ca ti-a facut masina nefolosibila?

Pastreaza masina ca s-ar putea sa ajungi la proces, macar pana iti ajunge factura de plata de la cealalta masina pe care ai lovit-o si ai platit-o integral.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Pai i-am dat asigurarea, isi face masina si aia e. Zic ca poate vor cei da la asigurarea mea sa vada si masina asta.

| SoulReaver a răspuns (pentru anonim_4396):

Ține numerele și actele mașinii. Fără ele nu o poți radia din circulație și scoate de la impozit.