| calin_1592 a întrebat:

Salut, o mica intebare... daca esti intr-o intersectie cu semnul stop cui trebuie sa ii acorzi prioritate? masinilor care vin din ambele sensuri ori numai maisinilor care vin din partea stanga?

10 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca ai semnul,, Stop" opresti, te asiguri, lasi toate celelalte masini sa treaca si apoi treci tu cand este liber, daca ai,, Cedeaza trecerea" este aceiasi chestie ca si la stop doar ca nu trebuie sa te opresti complet, adica sa nu se mai invarta deloc roata cum est ela stop, poti sa te asiguri doar reducand viteza si daca nu ai liber sa opresti, asta bine inteles daca te poti asigura din mers (Cu viteza foarte mica evident).

| Dragosalx a răspuns:

Hai sa isi dea cu parerea un sofer profesionistlaughing
Daca virezi la dreapta acorzi prioritate celor ce vin din stanga.
Daca virezi la stanga acorzi prioritate ambelor sensuri.
Daca mergi inainte iar prioritate ambelor sensuri.
Ar fi penibil sa astepti ambele sensuri libere ca sa virezi la dreaptalaughing

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Din ambele sensuri, mai ales daca vrei sa virezi la stanga.

| push2gl a răspuns:

Din ambele sensuri

| alexaalexandraa a răspuns:

Tu trebuie sa acorzi prioritate masinilor care vin din ambele sensuri pentru ca ai stop.

| CanTrioTc a răspuns:

La ambele parti trebuie sa acorzi prioritate. Sper ca te-am ajutat

| Piersicutza01 a răspuns:

Tuturor masinilor din intersectie
Funda?

| supita a răspuns:

Prioritate din ambele sensuri

| Gasparov a răspuns:

Https://www.google.com/......23t/data=! 3m6! 1e1! 3m4! 1s_LPA1unY4CFY7mNCG6o3Bg! 2e0! 7i13312! 8i6656

| Gasparov a răspuns:

Www.google.com/maps/@47.3242092,27.5004929,3a,30y,118.94h,88.23t/data=! 3m6! 1e1! 3m4! 1s_LPA1unY4CFY7mNCG6o3Bg! 2e0! 7i13312! 8i6656