| RazvanC28 a întrebat:

Salut! Pe 21 iulie am promovat si mult asteptatul traseu si inca pana astazi, 2 august inca astept permisul. Examenul l-am dat in Bucuresti, eu avand buletin de provincie, dar am viza de flotant, insa pe fisa de scolarizare am scris adresa din provincie astfel incat sa il primesc acolo, deoarece imi este mai usor asa, credeti ca este posibil sa intarzie din aceasta cauza? Eu stau intr-o comuna din acest judet si ma gandesc daca nu cumva ar trebuie sa ma duc in orasul de resedinta al judetului respectiv pentru a-l ridica, sau sa ma duc la DRPCIV Bucuresti...

3 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Cam o săptămână întârzie. Teoretic, ești încă "in termen". Poți suna la poștă sau chiar sa te duci sa vezi daca nu cumva îl au ei și urmează să ți-l aduca. Mai e varianta să ți-l aduca și dacă nu ești acasă, te mai caută o data, daca nici de data asta nu ești acasă, îl vor trimite la poliție și îl vei lua de acolo

| RazvanC28 explică (pentru BuLaNNNeL):

Au trecut aproape doua saptamani..., de asta intreb pentru ca incep sa imi fac griji

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru RazvanC28):

Se pun doar zilele lucrătoare, azi e a8a zi. Nu am înțeles exact cu viza de flotant și ce ai scris tu, dar permisul îți ajunge la adresa pe care ai trecut-o. Dacă ești din alt județ și implicit ai trecut adresa de acolo, verifica la poștă din zona respectiva.