| Yz_Vlad_1997 a întrebat:

Salut, pot trece vama spre Moldova cu un motor daca am actele lui originale dar nu sunt pe numele meu si nici nu am procura sau ceva de genul?

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Mergi la un birou de acte auto si faci cu 25-30 de ron un act de vanzare cumparare si rezolvi problema.

| 0rlando a răspuns:

Dacă nu ai documente care să ateste proveniența și să corespundă seria, este ca și furat.

| Yz_Vlad_1997 explică (pentru 0rlando):

Pai am documentul de Italia scrie seria toate despre motor, dar nu e trecut pe numele meu

| 0rlando a răspuns (pentru Yz_Vlad_1997):

Dacă furi o mașină, în care proprietarul și-a lăsat actele în torpedo, el dobitoc fiind, nu se cheamă că-ți aparține. Tot furată e.
Dacă nu ai act de vânzare-cumpărare, respectivul motor nu-ți aparține.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu e pe numele tau si nu ai procura teoretic nu poti trece granita, practic depinde daca te controleaza sau nu la asa ceva

| Yz_Vlad_1997 explică:

Pai motorul practic e dezmembrat, daca precizez ca e luat pentru piese nu e mai simplu?