| Simi03 a întrebat:

Salut, poți ieși din țară că începător?
Mersi anticipat

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

In afara exista drumuri civilizate, marcate, autostrazi, soferi mai disciplinați. Nu vad de ce ar fi un pericol mai mare decat condusul in Romania.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti, nu te impiedica nimic. Si 1 an inseamna începător, nu 2.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine nu, fiind incepătorr in ale șofatului tu alegi drumuri in afara țării? Mai întîi trebuie sa ai experiență aici in țara sa ai multe ore de condus, multe accidente se fac datorită șoferilor începători si vitezomani care apasă pedala de acceleratie la maxim, cel mai bine învață tu sa conduci aici in țară si apoi cand esti expert mergi cu masina in afara țării, ia in considerare drumul lung care il faci din România pana in străinatate, oboseala la volan produce accidente deosebit de grave cu victime, nu cred ca ai vrea sa omori pe cineva datorită oboselii si faptului ca nu ai experiență deloc in ale condusului.

| suntserios a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

In afara exista drumuri civilizate, marcate, autostrazi, soferi mai disciplinați. Nu vad de ce ar fi un pericol mai mare decat condusul in Romania.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti fată? Sau băiat? Ce varsta ai? Mersi.

| Simi03 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Băiat, am permisul de 1 an
Am mai condus pe autostrada doar de vreo 4-5 ori, autostrada din Ungaria
Până la autostrada a condus altcineva
Am magazin de haine și trebuie să fac drumuri săptămânale Romania-Budapesta împreună cu tatăl meu.
Mersi

| Holiday a răspuns:

Poti iesi linistit, nu exista restrictii la vama in sensul asta. De altfel nici nu iti verifica permisul de conducere.

| PeggyRock a răspuns:

Nu am înțeles nimic din mesaj. Începător în ce? Ca minor? Nu. Doar însoțit de părinți, sau un adult care are procură.

| Simi03 explică (pentru PeggyRock):

Începător cu permisul auto, adică am Permisul de câteva luni.

| Simi03 explică (pentru PeggyRock):

Începător că șofer, adică mai puțin de 2 ani de experiență