| anonim_4396 a întrebat:

zice-ti si voi pentru un incepator cum se instaleaza un antivirus, ce importanta are si la ce dauneaza daca nu-l ai? mersi anticipat

3 răspunsuri:
| demonangel37 a răspuns:

In primul rand cauti pe net antivirs pe care il consideri bun acolo dai unde scrie download si dai save, run astepti sa se instaleze dai niste accepturi si cam atat iar antivirusul este bun in general sa nu iei virusi pe calculator de la diferile site-uri cum ar fi anumite forumuri, jocuri online, uneori si dupa you tube dar ai gria sa nu iti dowlandezi mai multe antivirusuri sa ti doar unul pentru ca in momentul in care ai mai multe antivirusuri iti termini placa de baza a calculatorului respectiv laptop-ului deci un antivirus atat

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. Se instalează ca un program obișnuit.
2. Te protejează împotriva gândacilor interbelici (viermi, muște și alte gângănii virtuale).
3. Dăunează sănătății PC-ului tău. E mai ușor să-l ții protejat decât să-l devirusezi (poți pierde foarte multe date, poți ajunge chiar și la formatare).