| mariaadriana a întrebat:

cui ma adresez pentru a impiedica o persoana care munceste in strainatate, sa nu mai ajunga acolo, sa o opreasca la frontiera, pentru a nu mai iesi din tara, deoarece are probleme psihice? Mersi anticipat.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Doar medicul psihiatru poate stabili daca are sau nu probleme psihice si obligarea de a consulta un psihiatru o poate hotari doar instanta judecatoreasca.

| gelu1970 a răspuns:

Cu problemele acestea a reusit sa gaseasca de munca, in afara tarii?
esti sigura ca are probleme? sau doar vrei sa impiedici persoana respectiva sa iese?

| anonim_4396 a răspuns (pentru gelu1970):

laughing Logic ca da.