| Vyo19 a întrebat:

Salut prieteni pe 19 decembrie fac 17 ani si m-am gandit sa dau de un atestat pentru moped cat m-ar costa acesta si cum trebuie sa dau si traseul sau numai testul?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de fiecare scoala, cred ca acum este in jur de cca 600 lei.
Trebuie sa dai ambele teste, teoretic si practic, doar ca cel practic, pentru categoria AM, este doar conducere in poligon, nu si in oras.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mai exista conceptul de atestat, trebuie sa dai pentru permis categoria AM. Consta undeva in jur de 500 ron si trebuie sa dai test scris si practic in poligon