| muresanul a întrebat:

Stie careva ce se intampla cu carnetul pentru MOPED, trebuie facuta scoala sau cei care au atestat dau numai poligonul? fundita!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deocamdata nu se stie exact cum va fi. Se discuta ca va trebui sa se sustina doar proba practica in poligon, certificatul de absolvire a cursului de legislatie rutiera va tine loc de scoala si de examen teoretic. Urmeaza sa vedem cum va fi atunci cand vor fi publicate modificarile la Regulamentul de aplicare a OUG 195/2002.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ai permis de conducere, nu mai este nevoie de atestat, în caz contrar școală, testare p.c./în poligon.
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

E proba la PC si proba de condus in oras, daca scoala nu are mopede atunci nu poti sa dai examenul.

| viotedy a răspuns:

Facuta scoala, sala, poligon

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Trebuie să faci şcoala, sala, poligonul.
Te pup!