| Ionut29897 a întrebat:

Recent am achiziționat un Volkswagen golf 2.3 v5 170 PS. As vrea niște păreri în legătură cu acest motor. Știu ca e o motorizare pe care nu o vezi prea des.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa beleşti ochii in manualul maşinii si va fi bine daca respecti reviziile si mantenanta cand trebuie facuta la timp. eu am un mecanic de incredere si se ocupa de masina bine

| xerxes1 a răspuns:

Consuma binisor si platesti la primarie cam 9 milioane pe an.
Sub 10%nu o sa ia niciodata. Daca te dai la ea se duce la 14.
Dar are si avantaje.Depasesti lejer cam orice afumatoare 1.9 sau 2.0 tdi.
Daca schimbi uleiul des (10000)si pui de calitate o sa faca multi km.Eu folosesc Divinol, este cea mai veche rafinarie germana, ieftin si nu se omoara inca nimeni sa-l masluiasca cum se intampla cu Castrol si altele.

| Ionut29897 explică (pentru xerxes1):

Mulțumesc de răspuns xerxes1.
Mașina este înmatriculată in Germania pentru ca locuiesc aici.
Reviziile o sa le fac toate la reprezentanta.