| anonim_4396 a întrebat:

Va salut.Am cumparat o masina iar aceasta are montate folii Llumar pe luneta si geamurile spate. Miercuri trebuie sa ma duc sa fac autentificarea la RAR si voiam sa va intreb daca am nevoie de ceva acte referitoare la folii in afara de timbrele RAR de sub acestea.Astept raspuns pana miercuri daca se poate.Multumesc!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Foliile trebuie sa fie trecute si in cartea de identitate a masinii.
Nu ai nevoie de alte acte.

| MariusA99999 a răspuns:

Trebuie ca acele folii sa fie scrise in talon

| angelgab a răspuns (pentru MariusA99999):

Nu sunt trecute in talon la observatii.E posibil sa platesc maine omologarea la RAR si sa fie totul in regula sau risc sa iau vreo amenda? Multumesc!

| MariusA99999 a răspuns (pentru angelgab):

Da, din cate stiu eu e posibil sa primesti o amenda daca nu sunt trecute acolo.

| angelgab a răspuns (pentru MariusA99999):

Am rezolvat la RAR cu autenticitatea.De folii nu mi-au zis/cerut nimic, dar intre timp am gasit si autorizatia foliilor deci sunt in legalitate.Multumesc pentru raspunsuri!