| anonim_4396 a întrebat:

Se da urmatorul motor simplu de 1.4 16v 75 cp de la vw din 2003. Motorul are putin consum de ulei la 10.000 km de la 500-1.5 litri depinde cat de prost e uleiul. Simtome: bataie motor de la axe cu came sau tacheti cred. Rezolvare ce pot face ca motorul sa fie silentios? Ce e de schimbat la el? 209.000 km are acest motor.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La km ăia, ar trebui să fie "brici". Probabil s-a "umblat" in el. Fiind din 2003, probabil iei o altă mașină de banii alocați pentru reparații

| Sofer a răspuns (pentru sierra1):

Ar fi o varianta alta masina. Vreau un raspuns concret daca se poate remedia sunetul de tacheti schimbandui cu tot cu axe si un pret asa estimativ?

| sierra1 a răspuns (pentru Sofer):

"se poate remedia sunetul de tacheti"
orice se poate.

Nici meșterul ce vede mașina fără să desfacă motorul NU iți spune un preț până nu o face bucăti. Baftă in decizia ta