| anonim_4396 a întrebat:

Salut, stie cineva ce indica acest martor al masinii?

https://imgur.com/a/1iiIhRj

Am un renault scenic

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In general distanta parcursa sau consumul de combustibil în computerul de bord

| SebyOp a răspuns (pentru suntserios):

Stiu ca aia e fix lângă reprezantate prin cifre, dar asta nu stiu ce e, abia acum 3 zile mi-a aparut in bord

| mihai69 a răspuns (pentru SebyOp):

A apărut pentru că ai atins (din greșeală probabil) butonul care comută între diferitele valori ce pot fi afișate.

| mihai69 a răspuns:

Probabil reprezintă faptul că cifrele alăturate (care nu se văd în poză) sunt distanța maximă pe care o mai poți parcurge cu ce ai în rezervor.
Nu ai manual de utilizare?

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Capacitatea de transport = 1 o singură persoana adică șoferul.

| mi25 a răspuns:

Deoarece ai pozat doar masina si nu si inscrisul de deasupra,, nu pot sa-ti spun precis. Sunt 4 asemenea informatii:
1. Daca deasupra masinii este scrisa un numar si sub e L = carburant consumat de la ultima Resetare.
2. Daca este scris un numar cu zecimala, iar sub el L/100 = Consum mediu de la ultima resetare,
3. Daca deasupra este scris un numar astfel "248km" = distanta parcursa de la ultima resetare.
4. Daca este scris un numar astfel "98, 5km/h = Viteza medie de la ultima resetare.