| Andreiu68 a întrebat:

Salut! Stie cineva cum se mai procedeaza cu asigurarile acum cand ai accident? Adica, pe data de 3 martie am avut un accident cu un nene, el fiind vinovat, am primit asigurarea lui am desenat amiabila, astea le-am facut la brokerul lui si am trimis pe e-mail la daune nu stiu cum poze la masini poza la amiabila poze la buletin etc si cam atat. A trecut o luna de zile nu am primit nici un raspuns. Acel nene avea asigurare la city, e problema cu ei mai ales cu falimentul asta, dar vreau sa stiu macar o data sau ceva. Stie cineva cum se procedeaza? Poate mai trebuie sa fac ceva

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poti sa te duci la un centru de daune RCA, daca vrei sa iti repari masina. Ei au diferite portite prin care grabesc procesul, eventual iti repara masina in service-urile partenere, pe banii lor, pana cand vine despagubirea de la asigurator.