| shacoAP a întrebat:

Sunt din jud Iasi si as vrea ca in mai sa ma apuc de scoala de soferi si sa iau permisul pana la sfarsitul anului insa in Iasi, Pascani sau alte orase din judet se programeaza tarziu sala si orasul. Am auzit ca in Roman e mai ok si se programeaza mai repede, vreau niste pareri. Pot face scoala acolo daca eu nu s din jud Neamt?

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Da, daca vrei sa dai examenul la Roman trebuie sa ai resedinta in zona.

6 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Poti face scoala oriunde dar examenul nu il poti da decat in judetul de domiciliu sau de resedinta. Daca vrei sa dai examen la Roman, trebuie ca sa iti stabilesti resedinta acolo (viza de flotant).

| shacoAP explică (pentru andreia67):

Si trebuie sa ma programeze in judetul de resedinta pentru examen?

| shacoAP explică (pentru andreia67):

Am inteles. Multumesc mult

| andreia67 a răspuns (pentru shacoAP):

Da, daca vrei sa dai examenul la Roman trebuie sa ai resedinta in zona.

| IIIshaneIII a răspuns:

Poti face in ce oras doresti tu scola

| ovidiu29asd a răspuns:

Pana la sfarsitul anului? laughing tocmai a inceput

| shacoAP explică (pentru ovidiu29asd):

Pai si? eu nu ma apuc acum, am zis ca ma apuc in mai.