| paulmicutz a întrebat:

Sunt fiabile motoarele de pe un bmw 520 i. Motor de 2200 cm3 177 cp euro 4 din 2005. Adica te tin piesele daca le schimbi?

Răspuns Câştigător
| EdwardAndrey a răspuns:

Bmw nu este de obicei un lider in FIABILITATE!

Cele mai fiabile masini sunt si vor ramane Japonezele! ( Honda, Toyota, Mazda, Suzuki ...etc )

Dar un bmw este totusi o nemteasca in adevaratul sens al cuvantului.
Daca se merge frumos cu el atunci o sa tina. Daca iti place sa'i dai tare atunci o sa te tina mai putin si vei avea si un consum considerabil mai mare. mai ales ca este un 2.2 benzina.

Mult Noroc si Drumuri Bune fara incidente!

3 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Bmw? fiabilitate? astea 2 cuvinte nu prea se inteleg bine unu cu altul, poate un seria 3 este mai rentabil, din cate am auzit si vazut seria 3 cuprinde cele mai bune bmw-uriwinking

| OnuOnulică a răspuns:

Bună
Da, sunt fiabile.

O seară faină!

| Kilobyte a răspuns:

Salutare,

Depinde de cum il vei utiliza.
Daca il vei forja atunci viata lor se vor scurta.

O zi buna.