| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa 10 a si pana pe a 12 vreau sa iau permisul si sa imi iau o masina la mana a doua
nu am nici un ban pus de o parte, dar as vrea sa strang cate 200 lei pe luna
sa zicem ca strang 2000 euro 2500
stiti ce masina s-ar incarda in acest pret?
Modelul nu ar conta foarte mult, sa aibe 4 usi si sa fie incapatoare
bineinteles sa fie in stare buna di sa nu arate ca dupa razboi
stiu ca nu e un pret mare, dar astea sunt posibilitatile
poate voi putea sa strang mai mult
la 4000 euro ce modele se gasesc?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

4 usi si incapatoare...
Opel Astra G, Ford Focus 1.
Ambele sunt in bugetul asta (2000-2500), te incadrezi si la motorizari diesel.
In 2 ani oricum mai scad preturile.
La 4000e, eu m-as orienta spre un Renault Megane 2, 1.8 16V sau un diesel; 1.5 dci e foarte bun la raport performante/consum, insa foarte sensibil in special la injectie, e un motor mic, care dezvolta multa putere, iar daca ceva nu merge bine (motorina proasta, cel mai frecvent), urmarile sunt dezastruoase. 1. 9dci e mai solid.

| Ssssmokin a răspuns:

Pai poti cauta un VW, sunt foarte bune plus ca sunt preturi mici la ele, sau un logan, ford, peugeot...

| bebe221 a răspuns:

Skoda fabia, Dacia logan, ford focus, renaut... Intra pe olx, best auto (etc) si selectezi tu in functie de buget