| AndreiMihaiLNM a întrebat:

Salut, imi puteti spune ce modele de masini cu navigatie si consum mic stiti pe la 4000-5000 de euro? Care pot fi achizitionate in tara la acest pret.

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Pentru inceput vreau sa-ti spun sa nu faci din "navigatie" un criteriu necesar.
Unele din ele au navigatie, dar asta e un lux inutil si costisitor.
De exemplu o sa vezi anunturi pe net cu Golf, Passat, A4, sau mai stiu eu ce masini si scris mare"NAVIGATIE", eh, te f... in ea de navigatie ca:
1.Nu gasesti harti actualizate
2.De multe ori nici cd-urile nu ti-le citeste
Deci e doar de aspect.
In schimb poti cumpara o masina care nu are navigatie si ii pui tu una after market, dar macar ai si card/usb, cel mai adesea ai si bluetooth, si gasesti si harti actualizate, plus ca ai intrare pentru camera marsarier, iesiri pentru. subwoofer si asa mai departe.
In rest, despre consum mic, depinde ce intelegi tu consum mic, intre 7-10%, intre 5 si 7%.
Depinde, in orice caz, cu un consum mixt de 6% iti recomand un Polo 1. 4TDI, eventual Ford Fiesta, sau mai bine Ford Focus, 1.6 tot diesel.
Daca vrei un consum mixt de 8%, iti recomand sa te axezi pe VW, Golf/Passat, sau Audi A4, obligatoriu motor 1.9, cele de 2.0 au multe probleme.
Acum, in acei bani, te incadrezi undeva la anii 2005-2006-2007, pentru Golf/Passat/A4, si chiar 2008-2009 pentru Polo, Fiesta si Focus.

| alex495 a răspuns:

Vw golf 5, passat b7, audi A6 c7

| metehne a răspuns:

Vw passat e o mașină destul de ok.

Răspuns utilizator avertizat
| George12356456 a răspuns:

Audi a4 b7, vw touran. Eu unul am o parere foarte buna despre aceste masini (mai ales despre a4) dar sa te feresti de motoarele de 2.0 diesel. Succes!