| Buhh a întrebat:

Salut, sunt la prima masina si ma gandesc sa cumpar un peugeot 308 benzina 1.6
Ca pret este in jur de 2500 euro in functie de uzura masinii.
Voi merge mai mult in Bucuresti cu ea.
Merita sa dau 2500 sau ajung sa stau cu ea prin serviceuri?
Merita cumparata?

Va multumesc.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pretul nu ne spune cat de uzata este masina, dar anul de fabricatie si numarul de km facuti, sunt relevante.

| sierra1 a răspuns:

"peugeot 308 benzina 1.6 Ca pret este in jur de 2500 euro in functie de uzura masinii...Merita sa dau 2500 sau ajung sa stau cu ea prin serviceuri?"

bine zici: funcție de uzură (aici e loteria) Sigur că merită dacă n-ai 15-20.000 eu de una nouă!

| Buhh explică (pentru sierra1):

Am sunat un vanzator toate bune si frumoase la telefon, i-am zis ca vreau sa o duc in service sa o verificam ca nu ma pricep la mecanica, si a spus ca nu se deplaseaza ca nu are timp... si venea din Berceni happy

| sierra1 a răspuns (pentru Buhh):

Ia-ți un amic priceput cu tine. cum spuneam: loterie