| valentin2002 a întrebat:

Salut, te poți înscrie la școala de șoferi și fara cazier? Adică am timp sa îl fac și după ce mă înscriu sau îți trebuie neapărat atunci? Din ce știam eu îți trebuie la traseu, dar până atunci mai am timp...

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Legal, trebuiesa prezinti cazierul cand faci inscrierea, pentru ca de ai cazier patat, nu ai voie nici sa faci scoala de soferi.

| valentin2002 explică (pentru Violleta2022):

Am 17 ani, nu aveam când sa pătez cazierul laughing Mulțumesc oricum?

| Violleta2022 a răspuns (pentru valentin2002):

O sa fii surpins, dar sunt si copii de 15 ani, care au cazier si care au facut puscarie juvenila.

| danutzu96 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu orice infractiune te impiedica sa faci scoala de soferi! Infractiunile din regimul rutier impiedica asta.

| danutzu96 a răspuns:

DA, poti. Eu am adus cazierul inainte sa dau proba teoretica. Cazierul iti trebuie neaparat la dosar cand te vei duce sa te inscrii pentru examen.