| ribuan a întrebat:

Tocmai mi-am achizitionat o masina din 2001, pe carte masini a fost inmatriculata in 2009 si apoi a fost vanduta si reinmatriculata in 2011...in acest caz..eu mai platesc taxa auto? Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| AgathaRo a răspuns:

Cand te duci la politie cu toate actele sa iti faca talonul cat si numerele iti va cere o adeverinta de la finante care sa mentioneze "taxa auto/prima inmatriculare/taxa verde a fost platita si nu a fost recuperat banii. Daca sa recuperat banii atunci va trebui sa il platesti. Succes!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca a fost inmatriculata in 2009 nu mai trebuie sa platesti taxa, a platit-o cel care a inmatriculat-o atunci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca a fost platita vreodata nu mai trebuie, daca nu a fost platita vreodata, trebuie!

| sergiu1s a răspuns:

Daca o ei deja inmatriculata nu mai platesti taxa doar o treci pe numele tau daca nu e inmatriculata si o inmatricu tu platesti taxa funda