| mario6972 a întrebat:

Buna,am cumparat doua masini din Olanda platind taxa de inmatriculare aferenta.Am dat in judecata administratia financiara pentru recuperarea taxei de inmatriculare in iulie2011 si am castigat procesul in martie2013, acum urmeaza sa imi recuperez banii.O masina am inmatriculat_o in martie 2009 iar cealata in iulie 2010. Cea inmatriculata in 2010 am vandut_o in 2011. Intrebarea mea este ce se va intampla cu cele 2 masini mai trebuie platita taxa de mediu? si daca da de catre cine? Mentionez caci cea din 2009 inca este proprietatea mea.Multumesc anticipat.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tu nu mai ai nici o treaba cu inmatricularea. Timbrul de mediu il va plati (daca nu se va schimba iarasi ceva) cel la care vei vinde masina.