| danny1996 a întrebat:

Acum doua zile fara sa vreau am reusit sa ii lovesc masina vecinului cu a mea... la bara din spate si a ramas vopsea pe ea, vecinul nu a fost de acord sa o repare cu asigurarea mea pe motiv ca nu are timp etc si mi-a zis sa gasesc unde sa o poata vopsi sau repara si eu sa platesc reparatia...

Are un Opel astra G si e lovit la bara din spate un colt, nu ma mai mult, astept si eu sugestii si ceva sfaturi sunt din Bucuresti

Răspuns Câştigător
| xerxes1 a răspuns:

Daca faceti amiabila o poate repara la un service si nimeni nu primeste amenda.
Dar este posibil ca el sa nu fie in regula cu ceva si de aceea o da cotita.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vrea amiabila te duci frumos si declari accidentul la politie, iti asumi ca ramai fara permis dar macar il lasi si pe el... si mergi pe calea legala

| xerxes1 a răspuns:

Ii zici ca legea functioneaza asa.
Trebuie sa declari urgent accidentul la asigurarea ta, si daca nu ii convine vecinului sa fie sanatos.

| ThePrinceJoker a răspuns (pentru xerxes1):

Daca asa spune legea ar trebui sa faca cum ai spus tu.eu cred ca pe acolo pe undeva scria cand a trebuit sa dea de permis acest vecin