| Gino_Giuseppe_1988 a întrebat:

Am 14 ani si sunt foarte pasionat de masini. Mereu visez ca atunci cand o sa fiu mare o sa am un muscle Dodge Charger 1970 (cum are Vin Diesel in Fast and Furious) cu tot cu supra-alimentare.
Aici apare si intrebarea :
Este legal sa pun supra-alimentare ca pe masina din film in Romania? Daca nu, ince tara e legal si cat m-ar costa? Am sa pot pleca de pe loc pe rotile din spate?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, in nici o tara nu este permis.
Cascadoriile din filmul cu van Diesel sunt doar cascadorii, facute special pentru film, dar in realiutate nu este este voie sa modifici masina si nici sa pleci pe rotile din fata sau sapte sau ce vrei tu.
Cand o sa cresti vei intelege mai bine, diferenta dintre realitate si fantezia din filme.

2 răspunsuri:
| FlorinMike a răspuns:

Nu, ce vrei tu sa faci e dragster si e total interzis cu el pe strada