| st3fan_3205 a întrebat:

am 15 ani aproape 170 inaltime si vreau o motocicleta cross am vazut una pe net un lucin dirt bikeMotor 125cc,
un singur cilindru, in 4 timpi, racirea pe aer
Viteza maxima 100 km/h
Aprindere CDI
Pornire kick-starter
Cutie MANUALA
4 viteze
Cadru din oţel
Frana fata pe disch hidraulic
Frana spate pe disc hidraulic
Roata fata 17 "
Roata spate 14 "
2 amortizoare fata hidraulice
1amortizor fata hidraulic
Combustibil: Beniza fara plumb 95
Capacitatea Rezervorului 3L
Transmisie pe Lant
Dimensiuni Lungime 155cm * Latime 65cm * Inaltime 95cm
Iar pe mine m-ar interesa irmatoarele se se potriveasca cu inaltimea mea sa nu par prea mic pe ea puterea pentru ca nu vreau sa zbor cu ea si cam atit. A si sa fie cross 4x4 ceca de munte. Dca m-ati putea ajuta va rog. Si inca ceva descrierea motocicletei de mai sus s-ar potrivi cu ce am scris mai sus daca nu va rog exemple.

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Sa fie cross 4x4? De unde sa fie 4x4 o motocicleta daca are doar 2 roti? Si ti-am mai spus si in alt post. Nu intaltimea conteaza si asteapta sa faci 16 ani si sa dai de A1 deocamdata nu iti fa sperante!

| Foca a răspuns:

Salut. Da acest cross este bun, nimic de zis, dar ce an este?
Alta problema de care te vei lovi va fi permisul, trebuie sa ai 16 ani sa dai de A1 si scoala este exact ca la 1 numai ca sa numeste A1, Faci ore legislatie, poligon, sala,.Ar mai fi o solutie, daca o conduci pe la munte, pe la tara, adica ma refer sa nu fie drumuri publice, o poti conduce fara permis.
SUcces
Ciaohappy

| st3fan_3205 explică:

Ok am inteles toata treba cu permisu am pe cineva in oras ca re ma ajuta sa il iau.Dar imi puteti spune niste motociclete pe masura mea asta vreau ceva ce poate fi condus si pe un drum de tara si in oras ca am inteles ca cu motocicletele de munte nu ai voie in oras ca nu au semnalizatoare.Deci imi puteti da niste exemple de motociclete.