| Snoopy001 a întrebat:

Am 17 ani, si am un prieten de 19 cu care ma plimb in fiecare zi, are un matiz, pe care il tortureaza laughing il chinuie stiind ca piesele nu sunt scumpe, si la facut frumos pe interior si-a pus si bass si toate cele, dar niciodata un matiz nu va fi "fita". As dori si eu niste recomandari de masini pentru ca vreau sa ma gandesc serios la ceea ce as putea sa cumpar, sa pot sa o chinui putin dar sa aiba si cai putere. Un peugeot mi s-ar parea o varianta convenabila, cunosc pe cineva cu un peugeot 206 cu 94 CP ( are turbina aia care face diferenta ) si imi place cum se misca, imi puteti sugera si alte masini?

10 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca te apuci sa chinui un Peugeot... Ai sa pleci 'pe afara' ca sa-ti permiti reparatiile.
Ia un Opel Astra cu motorizare de la 1.6 in sus, pe benzina.
Cel mai bun motor de 'chinuiala' e 2.0 benzina, pe care il gasesti in multe variante, inclusiv cu turbo. Daca vrei ceva la buget mai mic, ia-ti Calibra, Vectra A sau Kadett. Fug de nu-ti vine sa crezi, si piesele nu sunt scumpe.
Ca sa le faci insa "fita", trebuie sa investesti in aspect mult peste valoarea lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca-ti place viteza iti recomand un BMW sau Audi. Daca-ti plac drifturile iti recomand un Ford Mustang, ori Audi TT.
Daca-ti place interiorul ia-ti un Mercedes.
Daca vrei sa ai probleme cu masina si sa te chinui cu ea ia-ti un Opel, ford, Peugeot, Dacie si toate fierataniile.

| MariusF23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Omul abia are bani sa-si cumpere un 206 si tu ii zici de bemve, audi, "ford mustang" laughing))) sigur ai 14 ani? eu gandeam altfel la varsta aia laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru MariusF23):

Pai de unde stii tu cat costa Ford Mustang? Ia intra pe mobile.de sa vezi, gasesti BMW si Audi la doar la sute de euro..bine nici Ford Mustang nu e chiar asa ascump... 2.000-3.000 Euro

| MariusF23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bmw si audi din 1990, vai de rugina lor. te rog sa te abtii, devii penibil.

| Snoopy001 explică (pentru MariusF23):

Marius tu esti penibil, nu imi trebuie raspunsul tau pe aici nu mi-ai prea fost de ajutor, report ^_^ Bafta

| Snoopy001 explică (pentru MariusF23):

Si pentru informarea ta, am gasit un BMW seria 3 din 2006 cu 7000 Euro deci imi permit, sincer as fi vrut ceva mai de chinuit/ alergat dar pana la urma aia e...

| MariusF23 a răspuns (pentru Snoopy001):

Sa vii sa-mi zici cat te-a costat motorul cand iti cade laughing si mersi de report :3 dau zilnic peste de-astia ca voi care nu va vedeti de lungul nasului.

| Snoopy001 explică (pentru MariusF23):

Dar macar ne vedem sub burtawinking. L-am luat deja tatal meu e mecanic de 25 de ani, nu te astepta sa nu il fi verificat cu el.

| Deloiu_Cosmin_1990 a răspuns:

Craysler grand voyage 1998 e mare si puternic... Mercedes Cobra vechi dar de calitate opel astra 502.