| hbkkk a întrebat:

Am 18 ani si vreau sa imi cumpar prima mea masina. Am un buget de 25000 de euro.Masinile ce mi-au atras atentia sunt: bmw seria 5, bmw seria 4, audi a6, audi s5. Ce spuneti?
Nu ma intereseaza consumul.

8 răspunsuri:
| Mihai1810 a răspuns:

De ce sa dai 25k euro pe o masina de incepator? Sa ai ce lovi. In primii 2 ani ia-ti o masina de maxim 3k euro. Iar dupa ce inveti sa conduci ia-ti una scumpa.

| hbkkk explică (pentru Mihai1810):

Ai și tu dreptate! Dar eu am permis de la 16 ani pe categoria B1. Știu deja sa conduc și din cauza asta vreau sa-mi iau o masina buna care sa arate și bine.

| Mihai1810 a răspuns (pentru hbkkk):

Nu am stiut asta. Dintre cele spuse de tine cel mai mult imi place bmw seria 4. Toate sunt masini bune, frumoase dar si cu intretinerea scumpa.

| hbkkk explică (pentru Mihai1810):

Stiu laughing Dar nu o sa ma zgarcesc la fiecare banut. Ti-ai luat o masina premium, trebuie sa si platesti pe masura. Si eu ma gandeam la un seria 4, dar m-am gandit ca seria 5 generatia anterioara(F10) este mai ieftina la achizitie si iti ofera si mai mult lux.

| Mihai1810 a răspuns (pentru hbkkk):

Dintre Seria 4 si Seria 5 as alege seria 4. E mai spectaculoasa, e mai rara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sa aleg din bmw, parerea mea as merge pe bmw seria 5

| TheCrazyPlayer a răspuns:

Ford Mustang arata demential.

| hbkkk explică (pentru TheCrazyPlayer):

Merci frumos pentru sfat!