| NuStiuNimic a întrebat:

am aflat de curand ca se poate face scoala de soferi ( B1 ) de la 16 ani si voiam sa va intreb niste masini pe care le poti conduce cu b1 sa fie sub 1000 de euro daca se poate si mai multe exemple si voiam sa va intreb daca opel corsa de 1.2 se poate conduce?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice masina care are sub 500cmc si 400 kg. In niciun caz opel Corsa nu se incadreaza la asa ceva. Singurele alternative sunt Aixam si Microcar, cel putin ce gasesti in Romania. Dar pretul uneia decente e pe la 3000$, sub 1000euro nu cred ca vei gasi in stare de functionare

1 răspuns:
| GhostRider02 a răspuns:

Mai stai frate 2 ani si apoi o sa conduci ce masina vrei tu.