| Coditza19965 a întrebat:

.. Am cumparat ieri un Subwoofer cu tot cu statie pentru masina si ce nu inteleg e...
Scrie ca are 500W / 150 rms. E panarama? Ce inseamna Rms? O sa se simta basul? Mi'e ca am dat banii degeaba pe el. Statia are 700w. Multumesc

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Acei 150w rms este teoretic puterea "reala".
In practica mai nou toti producatorii de componente audio infrumuseteaza aceste numere, deci tot nu te poti baza pe ele.
De simtit, depinde cat de mare e masina, dar ar trebui sa se simta, mai slab ce e drept.
Statie poate sa aiba si 1000w, conteaza din nou puterea rms, atentie la montaj la reglaj ca poti sa-l arzi.

| Coditza19965 explică (pentru OldSoul):

Pai il pun pe un Opel Vectra B 2000

5 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

RMS inseamna real music sound. deci scoate 150 w reali. pentru masina.

| Horologer a răspuns:

Nu pare a fi panarama, conteaza si firma.Bass-ul se simte stai linistit. RMS =root mean square.Nu ai dat bani degeaba pe el.

| Horologer a răspuns (pentru Coditza19965):

Da este foarte bun.Am citit niste review-uri despre firma si au produse de calitate.Si basul te asigur ca e puternic.