| Leo32 a întrebat:

am o statie si un subwoofer .Pe statie scrie la iesire subwoofer 3 ohmi si subwooferul se poate regla pe 8 si 4 ohmi.Daca pun la statia de 3ohmi un subwoofer de 4 ohmi sau 8 se poate intampla ceva?

Răspuns Câştigător
| Ykuzo a răspuns:

Dacă ieşirea din staţie ar fi mai mare decât intrarea în subwoofer, atunci subwoofer-ul s-ar arde. Dacă subwoofer-ul este mai mare nu se poate întâmpla mai nimic, poate să nu se audă atât de bine cum ar trebui.