| Madalin9729 a întrebat:

Am Cumparat O Masina A Ramas sa imi trimita fiscalul si nu vrea sa il trimita mai cere bani!
Se poate sa vina automat de la primaria lui la mine?

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Lasa mașina pe numele lui, nu are decât sa plătească impozitele si amenzile pana ii vine mintea la cap.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vine nimic automat. Probabil el are datorii si de aia nu iti da fiscalul

| Madalin9729 explică (pentru suntserios):

Chiar dacă a băgat contractul dintre mine și el?
L.a băgat de fata cu mine

| suntserios a răspuns (pentru Madalin9729):

Stiu ca este o procedura noua prin care daca fisa de inmatriculare e semnata de ambii si vizata la finante nu mai ai nevoie de fiscal. Nu cunisc detalii, daca zici ca ati facut procedura asta e posibil sa nu mai ai nevoie

| ady18 a răspuns:

Frate, du te la bg inamtriculeaz-o e 400 euro cu tt cu asigurare itp etc.
Las-o pe bg 6 luni si pe urma o aduci si o inscrii pe ro, fiscalul o sa fie pe numele tau