| EbbbbbBBBB a întrebat:

Am dus masina la mecanic sa imi schime kitu de distributie, garnitura de chiuloasa segmenti la motor si cand am ajuns acasa cu ea de la mecanic (15km) am vazut ca iesea apa de la dopul vasului de antigel, am desfacut dopul si a mai iesit din antigel, eu cred ca mecanicul a pus prea mult. Dar problema e alta, acum nu mai iese apa pe dop, chiar daca e cald motorul, dar imi picura apa de undeva de jos, stie cineva de la ce poate sa fie? Am verificat toate tevile si sunt stranse bine, masina e un fiat punto s 55.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

A facut alte prostii in loc sa iti repare masina

| sierra1 a răspuns:

Dacă ne-am putea uita sub mașină, am vedea care e treaba. Dar așa, eu zic că e mai bine s-o duci inapoi la meșter

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Du-te inapoi la mecanic.
Eu nu cred ca a pus prea mult antigel (ca doar e mecanic), cred ca nu a reusit etansarea chiulasei, iar motorul scapa compresia in antigel. E doar o versiune.
Du-te inapoi la mecanic.