| Veratu a întrebat:

Am facut scoala de soferi, un instructor dezastruos, nu m-a invatat nimic, faceam orele si ma ducea pe unde avea el treaba.

Deci: nu am invatat multe, ore putine si de asemenea scurte.

A urmat sa dau sala, am luat-o cu punctajul de 25 de intrebari corecte, si a urmat orasul la care am picat din mici greseli.

Am mai cumparat ore care nu au fost prea fabuloase.

Am dat din nou sala si la oras ma asteptam la mai mult ramanand cu experienta de data trecuta.

Dezastru, am picat iarasi.

Si intrebarea ar fi:

Mai am 3-4 luni pana imi expira scoala de soferi si as vrea sa ma apuc de la capat, sa fac alt dosar cu alt instructor.

Nu vreau sa mut dosaru, vreau de la capat cu alte ore cu tot.

Deci, se poate incepe alta scoala daca am inceputa una deja?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pierdere de timp si bani ce vrei tu, cere doar alt insctructor la scoala respectiva si mai ia cateva ore cu el si gata

5 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Ce ar fi sa cauti un instructor bun, si sa faci cateva ore cu el, fara sa vorbesti cu instructorul actual?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cauta un instructor bun, si fa niste ore de conducere cu el. Banuiesc ca ai dosarul 'in mana', i-l dai instructorului la care o sa mergi, si cred ca poate sa faca ceva 'invarteli', sa te prezinti cu el la examen, pe masina lui.
Daca nu, faci doar conducere cu el, si te duci la examen cu masina instructorului prost.

| Alexu2004 a răspuns:

Sa fi atent ca ai voie sa il dai numai de 3 ori...

| suntserios a răspuns (pentru Alexu2004):

Cine te a pacalit?

| dolcemy a răspuns:

Da, e mai usor cu alt intructor decit sa transferi dosarul. Succes!