| Veratu a întrebat:

Am facut scoala de soferi, un instructor dezastruos, nu m-a invatat nimic, faceam orele si ma ducea pe unde avea el treaba.
Deci: nu am invatat multe, ore putine si de asemenea scurte.
A urmat sa dau sala, am luat-o cu punctajul de 25 de intrebari corecte, si a urmat orasul la care am picat din mici greseli.
Am mai cumparat ore care nu au fost prea fabuloase.
Am dat din nou sala si la oras ma asteptam la mai mult ramanand cu experienta de data trecuta.
Dezastru, am picat iarasi.

Si intrebarea ar fi:
Mai am 3-4 luni pana imi expira scoala de soferi si as vrea sa ma apuc de la capat, sa fac alt dosar cu alt instructor.
Nu vreau sa mut dosaru, vreau de la capat cu alte ore cu tot.
Deci, se poate incepe alta scoala daca am inceputa una deja?

2 răspunsuri:
| TetraX a răspuns:

Da se poate. faci reinnoire de dosar care te costa in jur de 150 de lei. apoi platesti orele noului instructor... Incearca sa cauti pe cineva serios, si explica-i cum sta treaba s-ar putea sa beneficiezi de o reducere; la modul ca nu faci toate cele 30 de ore, pentru ca odata cu reinnoirea tu le ai. Ii spui doar ca vrei sa te invete meserie ca sa nu mai ai neplaceri. Bafta!

| Veratu explică (pentru TetraX):

Dar pot sa anulez dosaru, scoala tot?
Si sa incep alta scoala, ca si cum am ineput prima data.
Doar ca nu mi-a expirat cea actuala.