| PaiuAlexandru a întrebat:

am și eu o întrebare care sunt diferențele dintre câinele Rottweiler German și cel American
și care sunt diferențele dintre cei cu coada și cei fără coadă
și dacă știți din ce categorie fac parte cei fără coadă sau cu coada tăiată
Mulțumesc!!
fundă

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un lucru stiu:

Rottweiler-ul German e rasa de Rottweiler originala. Locuiesc in Germania, langa orasul Rottweil. Orasul e cam 6 km departare. Peste tot vezi statui cu acest Caine. De aici provine. Li se taie coada ca arata mai "smecher". Rottweiler-ul German e agresiv, chiar si atunci dupa ce il duci la dresat.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| PaiuAlexandru explică:

QXtremeAlex multumesc de ajutor
Poate așa este ca și după ce îl dresezi cel cu coada tăiată rămâne agresiv dar eu am mai citit ca cică cu stăpânul care îl crește de mic, o sa fie în totdeauna bun. asta dacă îl crești frumos

| PaiuAlexandru explică:

Și cam la ce pret ar fi puiul, masculul, cu pedigree
și fara pedigree
Multumesc