| Mihaitzaplesanule a întrebat:

Am întâmpinat următoarea problema la mașina care acum de curând am luat-o:
Este dotata cu bluetooth merge dacă suni sa se audă la boxele mașini(ca un fapt divers ca se conectează)dar CUM ÎL POT CONECTA DE LA TELEFON LA CASETOFON SA POT PUNE MUZICA DIRECT DE PE TELEFON? Ești un Volkswagen jetta 2007 ca sa va faceți o idee cum trebuie parcurși pașii.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Conectarea pentru apeluri si pentru redarea de muzica sunt doua lucruri diferite.

Pentru muzica trebuie sa aiba si radioul optiune de a reda prin bluetooth

| Mihaitzaplesanule explică (pentru suntserios):

Bănuiesc ca la un Volkswagen jetta 2007 are radioul care e la el din fabrica bluetooth

| ToANewUnderstanding a răspuns:

Pe smartphone-uri nu merge muzica prin casca bluetooth (casetofonul tau este vazut de telefon ca o casca bluetooth).
Poti insa sa instalezi o aplicatie din google play sau app store care iti permite sa faci asta: Car music connector
(Sau o alta aplicatie care reda muzica prin bluetooth, cauti tu pe acolo )

| AlexAUDIa3 a răspuns:

Cand suna e conectat de pe telefon la el pur si simplu? Încearcă sa intri in setări la casetofon si sa ii activezi bluetooth pentru player ( nu stiu sigur dar încerc sa ajut )

| Mihaitzaplesanule explică (pentru AlexAUDIa3):

Deci când e activatat bluetooth și apare acolo jos pe ecranul ăla mic de la bluetooth ca e conectat, am încercat sa sun pe cineva merge perfect se aude tot dar când dau drumul la muzica se aude la telefon cred ca trebuie ceva din radio făcut sau nu știu.