| Piikachu a întrebat:

Am mai multe neoane pe 12 v dar nu am suport pentru ele. Cum fac sa le leg pe sursa tot de 12 v dar fara suportul acela, doar cu fire. Funda cine ma ajuta

3 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Pai ce nu stii? Vrei sa le legi la o sursa de PC, sau la o sursa simpla de 12V?

| Piikachu explică (pentru ombladon):

Vreau sa le leg la o sursa simpla de 12 v si sunt cu halogen. a 2 picioruse in fiecare capat si nu stiu cum sa pun firele pe picioruse

| halogen001 a răspuns:

Daca sunt cu leduri, sau daca sunt tuburi fluorescente cu tot cu partea de amorsare sau ridicare de tensiune atunci merg conectate direct la 12V.
Nu stim exact ce fel de neoane sunt, poate au nevoie de un ridicator de tensiune.