| Marcu_Stefan_2001 a întrebat:

am o întrebare... Ce părere aveți despre Subaru Legacy, este o mașină 4x4 permanent cu cutie manuala și cu motor de 2.0 Diesel de 150 cp. Se merita sa o cumperi? Consumul la ea oare care ar fi?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar tu poti stii sigur daca "merita" sa o cumperi, ca noi nu stim ce buget ai tu si daca-ti permiti sa o cumperi.
Vad ca ai doar 17 ani si nu ai inca permis categoria B, deci o asemenea masina ar fi inutila pentru tine, mai ales ca este o masina de teren si plina de forta.
Pentru un incepator, este indicata o masina mica, cu consum redus de petrol cu motor de 1.4 sau 1.6, ca sa inveti practic sa sofezi pe ea si sa capeti experinta.
Dupa 2-3 ani, iti poti lua si o masina mai puternica.

| Marcu_Stefan_2001 explică (pentru Violleta2022):

Țin sa te contrazic ca mașina nu este de teren, garda la sol fiind foarte joasa, m-am gândit la aceasta mașina pentru ca am auzit ca mașinile cu astfel de tracțiune sunt mai ușor de controlat și poți scăpa din situații grele, cum ar fi iarna de exemplu. Și da, într-adevăr, am doar 17 ani, însă mă gândesc să îmi iau o mașină, bugetul pentru aceasta o am, mai ales ca începe sa se ieftinească.
Experienta în trafic am, având permis de categoria A1.