| eusebiu27 a întrebat:

am o întrebare, cum se pune benzina in rezervor? Sunt șofer începător, o sa fie prima data când pun singur și nu prea ma descurc la pompa

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Intrebi casierul unele nu pornesc pana nu te duci la el sa-i zici ce masina ai

suntserios
| suntserios a răspuns:

Deschizi capacul de la rezervor, iei pomba de benzina in mana, o bagi in rezervor si apesi pe maneta si gata

| sierra1 a răspuns (pentru suntserios):

Inteligent și amuzant! Votat

| sierra1 a răspuns:

"cum se pune benzina in rezervorul. Sunt șofer " - unii fac asta cu pipeta, ai putea incerca să fii și tu original!

| Sofer a răspuns:

Intri în benzinărie și oprești lângă pompa. Dacă ai mașina pe benzina iei pistolul de acolo unde ii verde și scrie benzina 95.

| Liviu a răspuns:

Prima data alegi ce doresti.Benzina/Motorina, apoi alegi tipu, cu plumb, sau fara. 95 sau 98, de obicei asta scrie pe capacu la rezervor unde alimentezi.Pui pistolu inauntru, si cand il scoti, ai grija sa il scuturi ca pe cuc, si sa stai la departare de pistol, ca altfel arunci pe tine.Si masina cand are rezervoru plin, iti va arunca pompa, efectiv numai va baga combustibil.Adica practic tu apesi pe pompa si nu intra, decat daca apesi f usor, si atunci daca nu stii cand sa te opresti o sa dea pe afara(vinovat, haha) in rest mare lucru nu trebuie sa stii.Asta le inveti in timp,si nu lasa pe nimeni sa te timoreze,lumea adesea uita de unde pleaca, chiar si eu mai uit de unde am plecat si mai ma amuz de incepatori, incepatoare, si tuu o vei face cand vei uita, si crede-ma, vei uita de unde ai plecat.Toti o facem laughing o sa razi cu gura pana la urechi dupa vreun an, cand iti aminteai cum parcai, imi amintesc de mine, bag masina intre 2 masini,deci a intrat la perfectie, zic mama ce parcare beton facui, opresc masina, dau centura jos, scot cheia, si iesi pe unde? ca era chiar la perfectie bagata de nu puteam deschide usa laughing))

| Werrich a răspuns:

La benzinarie sunt niste baieti cu salopete care te ajuta sa pui benzina.

| ValentinGabi a răspuns:

Cu atenție!

| Peachdelight a răspuns:

Mna vezi sa bagi pompa verde și nu neagră.