| Frumosul345 a întrebat:

Salut TPU, am o mica mare problema care ma sâcâie la un Opel Astra H 1.7 cdti 101cp
Am o vibrație care se intensifica pe măsură ce accelerez puternic pe la 1800 și dispare pe la 1950.
Ce as putea sa fac sa scap de ea?

2 răspunsuri:
| Moni_Moni_Si_Dani_1980 a răspuns:

Ce viteza ai în momentul acelor vibrații? Vibrațiile le simți i volan?
Cel mai probabil dac pe la 80.90.100 kmh ai vibrații e posibil sa fie duși pivoți supenda fata și mișcă de roata în sus și jos dacă are joc pivoți. Nu strica sa mergi la un service sa iti regleze direcția.

| Frumosul345 explică (pentru Moni_Moni_Si_Dani_1980):

Face la orice viteza, vine undeva de la motor
Nu am jocuri la direcție