| Adelynn777 a întrebat:

am o problemă care nu găsesc răspuns! Am un bmw 320 d din anul 2000 și problema este că între 100 și 130 km trepidează volanul,am fost la mai multe vulcanizări am verificat jantele să nu fie strâmbe,îndoite,crăpate,cauciucurile le-am schimbat, sunt de la michelin! Dar trepidațiile nu s-au diminuat. Nu înțeleg ce ar putea fi, sper să mă ajutați voi!

11 răspunsuri:
| Ivanov27 a răspuns:

Geometria rotilor? discurile ovalizate?

| Adelynn777 explică (pentru Ivanov27):

Geometria am făcut -o pentru că am schimbat bara de stabilizare bara aia ce e în vertical. Nu mai știu sigur cum se numește. Dar cel mai probabil cred este că voi cumpăra chitul de directie. La frână nu trepidează. Sau e posibil să trepideze de la discuri chiar dacă nu pui frână?

| adriantraian a răspuns:

Drumul e de vina laughing)

| Adelynn777 explică (pentru adriantraian):

Mai mult ca sigur?

| danandrei1 a răspuns:

Pai verifica si tu, in treapta a 4 a face la fel ca si in a 5 a la viteza aia? poate fi vorba de discurile franelor, de directie, etc

| Adelynn777 explică (pentru danandrei1):

Ori că e în treapta 4 ori că e in treapta 5 tot așa cand ajunge la 100 începe să vibreze la frână nu vibrează, doar în mers. Banuiesc că e de la direcție. Probabil voi cumpăra chitul de direcție.

| danandrei1 a răspuns (pentru Adelynn777):

Eu zic ca trebuie sa mergi la o firma mai mare sa iti echilibreze rotile, sau sa iti regleze directia. Chiar daca ai facut o deja

| Mihai_Lostun_1997 a răspuns:

E BMW? Posibil ai atins bagheta de semnalizare, la aceste mașini atingând acea bagheta mașina se defectează rău de tot laughing))))

| Adelynn777 explică (pentru Mihai_Lostun_1997):

Nu știu frate. O am de 3 ani probleme la ea nu am avut, pana acum, cu volanul.

| intrebaridecondus a răspuns:

Ai incercat sa pui rotile de pe fata pe spate sa vezi daca se comporta la fel? Daca se comporta la fel recomand un mecanic?

| Adelynn777 explică (pentru intrebaridecondus):

Da le-am pus. Face exact la fel.