| Anonimm69 a întrebat:

Salut TPU, am o Toyota Supra MK4 in marea britanie si doresc sa o transcriu in Romania doar ca are volanul pe dreapta si nu stiu daca s-au interzis inmatricularile masinilor cu volanul pe dreapta, masina e relativ rara, in special in Romania si nu stiu daca e posibil asa ceva sau cat costa, daca masina e din Germania spre exemplu si o duc in Romania, e posibil sa o inmatriculez asa?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Masinile cu volan pe dreapta nu se mai pot inregistra in Romania. Sunt exceptii bineinteles, dar nu cred ca ce ai tu intra la aceste exceptii.Din cate am auzit cei de la RAR refuza sa le mai inmatriculeze.
Fetita de 16 ani de deasupra nu are habar ce vorbeste!

Uite aici:
https://www.youtube.com/watch?v=vG8NoTTagyk

| RefinedStrings a răspuns (pentru Violleta2022):

Dumneata nu stii ce vorbesti!
Se pot inmatricula, dar trebuie platita vama la ele.

| Anonimm69 explică (pentru RefinedStrings):

Acum, care… cum?

| Anonimm69 explică (pentru Violleta2022):

Spune "ajunge in senat" deci nu e oficial, problema e ca nu pot muta volanul pentru ca e rara masina si nu prea sunt piese, nu e problema de bani

| Hehehehehe123 a răspuns:

Da, este posibil, este posibil in ambele cazuri din câte știu eu, cât costa asta nu mai știu.
In orice caz, frumoasa mașina happy sa o stăpânești sănătos/oasa, poate ma duci și pe mine la o tura dacă tot vii in România big grin