| Nastiiiiii a întrebat:

am si eu o intrebare.
Am un buget de 3000€ si imi caut o masina, ce masini imi recomandați? Precizez ca vreau o mașină aratoasa care să se aranjeze bine si maxima motorizare un 2.0D, și ca an sa fie peste 2000.

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cauta un Focus mk2, 1.6 TDCI.
Ai grija la motor (turbina si injectie), si la caroserie (rugina pe la praguri si linia).

| FakeJoker a răspuns:

Audi a4 b6, dar nu 2.0, 1.9, de preferat din 2003-2004, gasesti una destul de intretinuta in 3000 de euro. Eu daca as avea 3000 asta as lua. De precizat ca e un pic mai costisitoare de intretinut. Daca ai bani astia dar sunt stransi si nu ai un venit sigur, indreapta-te spre golf 5, vw polo, passat, opel astra G/H (h e cu vreo 1000 mai scumpa). Daca iei golf/passat caut 1.9, sau daca iei 2.0 golf cauta cod motor BSL. Numai stiu alte masini sa-ti zic momentan, oricum orienteaza'te pe gama germana pentru ca sunt multe, mai ales la dezmembrari, de asemenea sfatul meu cauta benzina, sau diesel macar euro 4, se baga taxe care ne ard acum.

| Splify a răspuns:

Eu la 3000 euro as lua un bmw seria 3 2002-2005 cu motor ok si aspect bun, dar si vreun a4 ar fi o alegere ok, insa daca doresti ceva mai nou (ex 2006-2008) poti sa iti iei un corsa din afara sau un logan din Romania, dar este strict alegerea ta. De exemplu un unchi de-al meu a luat o skoda fabia 2009 la 3300 euro din Romania, dar faci cum vrei daca iti doresti un motor puternic iti recomand bmw, audi, mercedes, mazda, etc. Bafta!

| Nastiiiiii explică:

Am uitat sa mai zic ca masina poate avea si volan pe dreapta dar sa fie in suma de 3000€

| Nimeni10 a răspuns (pentru Nastiiiiii):

Dacă vei cu volan in Șanț poți găsi un Bmw e60 la 3000€, nu stiu ce sa zic

| Fichus a răspuns:

Salut. Eu as alege in locul tau un Passat B5 cu 1.9 de 131 de cai. Trage bine, e fiabila si are consum foarte bun. Numai bine!