| MadalinAlin a întrebat:

Am si eu o intrebare foarte importanta si sper ca ma poate ajuta cineva.
Am masina personala luata in leasing si eu locuiesc in Austria pot sa iau masina cu mine? Exista consecinte?
Sau daca iau masina tatalui meu care de asemenea este in leasing se aplica ceva consecinte pentru ca locuiesc acolo?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Probabil ai nevoie de o procură pentru a ieși din țară cu drepturi depline. Întreabă la firma de leasing pentru un răspuns exact.

| MihaiNicu23 a răspuns:

O poti lua atat timp cat platesti ratele totul e bine.

| FakeJoker a răspuns:

Da se poate, nu este nicio probleme daca ratele si actele masinii sunt in regula (mama vine cu masina din Germania anual si nu are probleme).