| AbcDaBcDe a întrebat:

Am si eu o intrebare in cat timp poti lua permisul auto? Adica azi te duci acolo la scoala si cam cate luni dureaza (cu traseu, sala etc...) pana poti conduce?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cum iti programeaza instructorul sedintele, ca le poti face intr-o luna sua in 3. Si apoi depinde de ce noroc ai la programarea la examen unde in orasele mari dureaza si cateva luni

| AndreiWeisz a răspuns:

Eu am inceput-o in mai si in iunie deja am dat traseul. O luna si un pic a durat. Nu zic ca a fost cel mai ok asa, nu am facut toate orele de condus pe care trebuia sa le fac (ma punea ala sa-i semnez aiurea) si m-a bagat in examen cu sanse destul de mici sa-l iau, in sensul ca doar in ultimele 2 ore a inceput sa ma invete parcarile. Am avut noroc ca nu m-a pus politistul sa-i fac o parcare laterala, altfel sigur picam laughing

| Edisor27 a răspuns:

3-4 luni in general..depinde daca il ei din prima

| CiocanN a răspuns:

Depinde in ce oras dai. eu am dat in Iasi si de la sala la strada am stat in jur de 2 luni jumate. eu am inceput in ianuarie si am terminat in septembrie. depinde si de instructor daca te lungeste...sunt mai multi factori