| anonim_4396 a întrebat:

Fac carnetul de conducere si vreau sa iau categoriile B, C, C+E. Am obtinut pana acum B si acum is obligat sa iau o pauza de o saptamana ca intructorul de la C pleaca. In acest timp daca eu am luat sala si traseu pentru B as putea conduce? nu imi elibereaza permisul numai la fiinal

1 răspuns:
| Vizitiul a răspuns:

Din momentul in care ai promovat sala si traseul la categoria respectiva, ti se poate elibera o adeverinta prin intermediul careia poti conduce licit pana in momentul distribuirii permisului de conducere. (Ce am scris mai sus e valabil daca ai pile sau daca situatia e urgenta, iti trebuie si bani.)
Sa fim realisti, dupa ce ai promovat examenul pentru permisul de conducere astepti pana iti elibereaza autoritatile, permisul, asa cum am facut toti. Nu te-as sfatui sa te urci la volan fara permis, e infractiune. Cum ai asteptat pana acum, poti astepta si de acum inainte. Nu se termina soselele si nici masinile. Bafta.