| Adrian808 a întrebat:

am si eu o intrebare... pentru permisul de conducere A1 care se da de la 16 ani pot incepe sa fac ore de condus cu 2-3 luni inainte sa fac 16 ani si examenul cu politistul sa il dau cand fac 16 ani?
La permisul B de la 18 ani stiu ca asa poti face si as vrea sa stiu daca si la asta pot face la fel

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scoala de conducere se poate incepe cu maximum 3 luni inainte de implinirea varstei minime prevazute pentru categorie, in cazul tau o poti incepe de la 15 ani si 9 luni iar examinarea se sustine dupa implinirea varstei.

2 răspunsuri:
| Alle236 a răspuns:

Da,poti conditia e cand dai condusul sa al peste 16 ani